Uruchomienie katalogu pierwszowojennych pomników ku czci poległych z Pomorza Środkowego: efekt zakończenia projektu MNiSW i Fundacji Slawistycznej

https://ispan.waw.pl/pomniki-poleglych/

Zachęcamy do odwiedzania otwartej i dostępnej dla wszystkich witryny internetowej, która powstała ze środków projektu „Katalog pomników ku czci poległych i zaginionych w I wojnie światowej na Pomorzu Środkowym”. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – program „Działalność Upowszechniająca Naukę”, nr rej. 570/PDUN/2019, a zrealizowany został przez Fundację Slawistyczną w latach 2019–2020.

Czytaj dalejUruchomienie katalogu pierwszowojennych pomników ku czci poległych z Pomorza Środkowego: efekt zakończenia projektu MNiSW i Fundacji Slawistycznej

Uruchomienie witryny „Józef Obrębski 1905–1967”: efekt zakończenia projektu MNiSW i Fundacji Slawistycznej

https://ispan.waw.pl/obrebski/

31 stycznia 2020 roku została udostępniona witryna internetowa, która powstała ze środków projektu „Slawistyczny dorobek przedwojennej etnologii polskiej online. Weryfikacja, opracowanie naukowe i upowszechnienie w otwartym dostępie nieznanej dokumentacji Józefa Obrębskiego z Macedonii sporządzonej w latach 1930.”. Jest to projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr 800/P-DUN/2018, realizowany przez Fundację Slawistyczną w latach 2018–2019. Jego wykonawcami byli Anna Engelking, Joanna Rękas, Ilija Upalevski, Olimpia Dragouni, Helena Teleżyńska, Ewa Pajestka-Kojder, Michał Swianiewicz i Katarzyna Roman-Rawska. Konstruktorem i administratorem witryny jest Piotr Otręba.

Czytaj dalejUruchomienie witryny „Józef Obrębski 1905–1967”: efekt zakończenia projektu MNiSW i Fundacji Slawistycznej

Święta Bożego Narodzenia 2019

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Fundacja Slawistyczna składa wszystkim swoim sympatykom, członkom oraz dobroczyńcom najserdeczniejsze życzenia czasu pełnego spokoju, miłości i niepowtarzalnej atmosfery.

Wręczenie Nagrody Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki za rok 2018

Dnia 9 grudnia 2019 r. w siedzibie Instytutu Slawistyki PAN przy ul. Jaracza 6/12 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki za Rok 2018. W tym roku Kapituła postanowiła wyróżnić wśród zgłoszonych kandydatur monografię Sztuka marginesów. Chorwacki plakat polityczny dr Ewy Wróblewskiej-Trochimiuk.

Czytaj dalejWręczenie Nagrody Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki za rok 2018

Zaproszenie na wręczenie Nagrody Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki za rok 2018

Kapituła Nagrody Fundacji Slawistycznej serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Nagrody Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki za rok 2018 dr Ewie Wróblewskiej-Trochimiuk, autorce książki Sztuka marginesów. Chorwacki plakat polityczny.

Uroczystość odbędzie się 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w siedzibie Instytutu Slawistyki PAN przy ul. Jaracza 6/12 w Warszawie.

Czytaj dalejZaproszenie na wręczenie Nagrody Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki za rok 2018