Dotychczasowi laureaci

2019

Nagroda Fundacji Slawistycznej za debiut książkowy z dziedziny slawistyki dla Ewy Wróblewskiej-Trochimiuk za książkę Sztuka marginesów. Chorwacki plakat polityczny (2018).

2018

Nagroda Fundacji Slawistycznej za debiut książkowy z dziedziny slawistyki dla Karoliny Ćwiek-Rogalskiej za książkę Zapamiętane w krajobrazie. Krajobraz czesko-niemieckiego pogranicza w czasach przemian (2017).

2017

Nagroda Fundacji Slawistycznej za debiut książkowy z dziedziny slawistyki dla Eweliny Drzewieckiej za książkę Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej. Studium przypadku (2016).

2013

Nagroda Fundacji Slawistycznej za debiut książkowy z dziedziny slawistyki dla Anny Kobylińskiej za książkę Tropem Hermesa. Przypadek słowackiego księdza, myśliciela i literata Jonáša Záborského (2012).