Dotychczasowi laureaci

2020

Nagroda Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki dla Tomasza Rawskiego za książkę Boszniacki nacjonalizm. Strategie budowania narodu po 1995 roku (2019).

Boszniacki nacjonalizm. Strategie budowania narodu po 1995 roku

2019

Nagroda Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki dla Ewy Wróblewskiej-Trochimiuk za książkę Sztuka marginesów. Chorwacki plakat polityczny (2018).

Sztuka marginesów. Chorwacki plakat polityczny

2018

Nagroda Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki dla Karoliny Ćwiek-Rogalskiej za książkę Zapamiętane w krajobrazie. Krajobraz czesko-niemieckiego pogranicza w czasach przemian (2017).

2017

Nagroda Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki dla Eweliny Drzewieckiej za książkę Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej. Studium przypadku (2016).

Herezja Judasza w kulturze (po)nowoczesnej. Studium przypadku

2013

Nagroda Fundacji Slawistycznej za Debiut Książkowy z Dziedziny Slawistyki dla Anny Kobylińskiej za książkę Tropem Hermesa. Przypadek słowackiego księdza, myśliciela i literata Jonáša Záborského (2012).